Rat Race teeb head

Sel aastal toimub heategevuslik jooks Rat Race 2. juunil traditsiooniliselt Vanalinna Päevade raames, Tallinna Raekoja platsil.

Läbi aegade on heategevusjooksuga toetatud lapsi ning sel aastal läheb Rat Race’i toetus Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele insuliinipumba ostmiseks.
I tüüpi diabeet on autoimmuunhaigus, mis tähendab, et immuunsüsteem, mis tavaliselt aitab organismil võidelda bakterite ja viiruste vastu, ründab nüüd oma enda organismi. Diabeedi puhul tähendab see, et keha ei tooda enam insuliini ning see tuleb asendada püsiva raviga.
Insuliinipump aitab I tüüpi diabeeti haigestunud lapsel elada võimalikult tavapärast elu. I tüüpi diabeeti haigestunu peab päevas mitmeid kordi mõõtma veresuhkrut ja vajadusel insuliini juurde süstima. Insuliinipump on lapsel kogu aeg keha küljes, mõõdab veresuhkrut automaatselt ning insuliini pole vaja eraldi süstida. See muudab haigestunud inimese igapäevased toimetused mõnevõrra lihtsamaks.
Rat Race 2016 patroonideks on Märt ja Priit Pius. Noored näitlejad haigestusid diabeeti puberteedieas ning teavad oma kogemusest hästi, milline on elu diabeediga ning leiavad, et selle teema selgitamine on oluline. „Oleme ise diabeediga igapäevaselt seotud ja teame haiguse keerukusi omast käest. Mõte, et mõne lapse elu läheb natukene lihtsamaks, panebki meid heategevusjooksu Rat Race 2016 õnnestumisse panustama,“ sõnab Priit.
Selle aasta heategevusjooksu näol on tegemist juba 15. Rat Race’iga Tallinnas.

Comments (42)

Kommenteerimine on suletud.