Rat Race Tallinn 2016 kogus heategevuseks kõigi aegade rekordsumma

Täna kell 14.00 sai stardipaugu 15. heategevusjooks Rat Race Tallinn, kus osales 74 tiimi 57 organisatsioonist.  Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule anti üle toetusena üle 12 240 eurot, mis on kõigi aegade rekordsumma.

Race Tallinn 2016 toimus täna, 2. juunil Tallinna Vanalinna Päevade raames, stardiga Raekoja platsilt. Tegevust jätkus kõigile – 1,5 km pikkusel rajal said meeskonnad näidata nii kiirust, vägevaid kostüüme kui ka oma huumorisoont. Raekoja platsil hoidis meeleolu üleval ansambel Regatt ning Rat Race’i koostööpartnerite poolt korraldatud loosimised ja võistlused.
Kõik heategevusjooksu osalustasud annetati Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, mille juhatuse liige Kristi Peegel jagas tänusõnu: “Oleme äärmiselt tänulikud, et Rat Race on võtnud endale eesmärgiks aidata nii paljusid 1. tüüpi diabeeti põdevaid lapsi insuliinipumba ravile – see on väga suur elukvaliteedi muutus nii lastele kui nende vanematele ja teistele last ümbritsevatele täiskasvanutele, ka näiteks lasteaiaõpetajatele, kes ei pea enam last vastu tahtmist süstima. Lapsele annab insuliinipump uuringutega tõendatult parema ravitulemuse, mis omakorda aitab hoida tervist ja vältida hilistüsistusi.”
Insuliinipumpade üleandmine Eesti Laste ja Noorte Diabeediühingu lastele ja peredele korraldab Minu Unistuste Päev. Insuliinipumplade üleandmise pidu toimub 19. juunil Tallinnas.
Sel aastal tähistab Rat Race Eestis ka oma 15. juubelit. “Olen ülimalt rõõmus, et selline traditsioon on juba nii pikalt kestnud. Möödunud 15 aasta jooksul on meie vabatahtliku ühenduse liikmed läbi Rat Race projekti abistanud paljusid abivajajaid. Oleme siiralt tänulikud kõigile ettevõtjatele, kes on meid toetanud ja heategevusjooksul osalenud! Usun, et ei ole ühtegi osalejat, kes poleks jooksult hea tujuga tagasi tulnud,” ütles JCI Tallinna koja president Urmas Kamdron.
Heategevusjooksu klipid ja galeriid
Postimehe videokokkuvõte: http://arvamus.postimees.ee/3713497/video-ja-galerii-meeleolukas-rat-race-toi-jooksma-karvased-ja-sulelised
Kanal2 Reporteri lugu: http://reporter.postimees.ee/3718875/roosades-kontsakingades-mooda-munakive
TV3 uudiste klipp: http://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2016/06/02/heategevusliku-jooksuga-toetati-diabeedihaigeid-lapsi/
Elu24 galerii: http://elu24.postimees.ee/galerii/77861/heategevusjooks-rat-race-tallinn-2016-toimus-tana-vanalinnas/
Sekretär.ee galerii: http://www.sekretar.ee/uudised/2016/06/02/galerii-meelolukad-hetked-ja-agedad-kostuumid-kontorirottide-jooksult

Comments (58)

Kommenteerimine on suletud.